Satakieli joka ei laulanut
Satakieli joka ei laulanut Satakieli joka ei laulanut Satakieli joka ei laulanut Satakieli joka ei laulanut

Satakieli joka ei laulanut

Suuri Kurpitsa
22,80 €
Sisältää alv. 14 %

Mitä tapahtuu, kun pieni tyttö kohtaa jotain sellaista, mitä hän ei vielä osaa kohdata?

Toimitusaika 2 - 5 työpäivää
Tuotenumero 978-952-7160-30-5

Hyrri Juliana

Sammakonkutua ja salamajoja, paljaita varpaita, ehdotonta ystävyyttä ja äärimmäistä huolenpitoa, jolla on myös äärimmäiset seuraukset. Mitä tapahtuu, kun pieni tyttö kohtaa jotain sellaista, mitä hän ei vielä osaa kohdata?

Juliana Hyrri raottaa esikoisteoksessaan verhoa kuuden tosielämän salaisuuden edessä. Verho on ajan myötä kerrostunut paksuksi, joten toden ja tarun välisen hienon rajan erottaminen ei ole helppoa. Tarinoita kuljettavat lapsen logiikka ja paikoin kyseenalainen viattomuus.

Palaamme mystisen lapsihahmon äärelle, sen Toisen, joka kerran olimme, mutta joksi emme enää voi koskaan tulla. Astumme sen pieniin kenkiin ja maailmaan, joka ei noudata aikuisten sääntöjä. 144 s

Lähiaikoina ilmestyvät uudet sarjakuvajulkaisut
39,95 €

Eläimet lensivät ensin kertoo avaruuden valloituksen uskomattomista vaiheista. Ilmestyy maaliskuussa.

29,95 €

Irtonaista revittelyä satufantasian ja todellisuuden kartoittamattomassa rajamaastossa. Ilmestyy maaliskuussa.

25,00 €

Veijaritarina on täynnä nekromantiaa, vedonlyöntiä, vehkeilyä, kultisteja ja liivatetta! Ilmestyy helmikuussa.

36,95 €

Samuraijänis Usagi Yojimbon vaeltaessa halki shôgunin hallitseman Japanin. Ilmestyy maaliskuussa.

30,50 €

Corto Maltese sotkeutuu 1920-luvun Meksikossa aseiden salakuljetukseen. Ilmestyy helmi-huhtikuussa.

12,10 €

Nemin ystäväpiiri ja perhe on tuonut omat mausteensa sarjan huumoriin.

21,95 €

Albumiin on koottu Van Hornin velmuimpia kertomuksia. Ilmestyy maaliskuussa

25,00 €

Praedorin 40-vuotisjuhla-albumi kertoo Ferronin viimeisen seikkailun. Ilmestyy maaliskuussa.

16,95 €

Sammy ja Jack saavat keikan. He suojelevat jalkapallojoukkuetta. Ilmestyy maaliskuussa.

13,20 €

Barksin kaikki ankkasarjakuvat julkaistaan suomeksi alkuperäisessä ilmestymisjärjestyksessä albumisarjana. Osa 14. Ilmestyy maaliskuussa.

25,95 €

Frank Millerin rankka tulkinta Marvelin sokeasta kostajasta. Ilmestyy maaliskuussa.

13,95 €

Paha Roope toisesta ulottuvuudesta tavoittelee rinnakkaisulottuvuuksien onnenlantteja. Ilmestyy maaliskuussa.

25,95 €

Erikoislaatuinen suhte syntyy Texin ja nuoren ja peräänantamattoman etsintäkuulutetun Andy Wilsonin välille. Ilmestyy maaliskuussa.

17,00 €

Kalevan kaupunginosa on mystinen portti myyttien dimensioon! Ilmestyy maaliskuussa.