Jeanin elämää 6: Yksi laatikko liikaa
WSOYÄlykäs, todellisuutta peilaava albumi kodittomuudesta, ongelmien suhteellisuudesta ja muutoksista, jotka aiheuttavat Jeanille painajaisia.
Dupuy Philippe – Berberian Charles
Jean oppii luopumista ja elämän ankaruutta. Älykäs, todellisuutta peilaava albumi kodittomuudesta, ongelmien suhteellisuudesta ja muutoksista, jotka aiheuttavat Jeanille painajaisia.
Nyt Jean on luopunut sinkkuelämästä, ja on Julie-tytön isä ja Cathyn aviomies. Mukana on edelleen hunsvottikaveri Félix joka ainakin koettaa olla vastuuntuntoisempi, ja on adoptoinut itseään etsimään lähteneen exänsä pojan Eugènen.
Toinen kaveri Clément on antanut Félixille töitä, ja pyrkii itse vokottelemaan työpaikalla nuorempaa naista. Nelivärinen. 56 s.
Huom: Painos loppumassa.
Tappava lumisade verhoaa Buenos Airesin vaippaansa. Ilmestyy elokuussa.
Tappava lumisade verhoaa Buenos Airesin vaippaansa. Ilmestyy elokuussa.
Viikinkiajan Suomeen sijoittuva huima seikkailukertomus juhlavana, kangaskantisena kirjana! Ilmestyy kesäkuussa
Sotkuja teatterissa ja käsipallokentällä! Kahvipurkin salaisuus ja jääkylmä rikos!