Lampaita – Elämää ilman aivoja
Zum TeufelLaitumilla pärjää hyvin, vaikka eläisikin ilman aivoja.
Pukkila Jouko
Laitumilla pärjää hyvin, vaikka eläisikin ilman aivoja. Ainakin, jollei asiantilaa ole itse huomannut. Muiden kiusaaminen ja oman edun tavoittelu riittävät lampaiden elämässä pitkälle.
J. Pukkilan Lampaita on julkaistu vuodesta 1986 lähtien mm. Kulttuurivihkoissa, Ilta-Sanomissa ja lukuisissa pienjulkaisuissa. Tässä albumissa lampaiden elämän iloihin ja suruihin kurkistetaan strippisarjojen ja sivunmittaisten sarjakuvien kautta. Mukana on runsaasti kokonaan ennenjulkaisemattomia tarinoita.
Lue, miten viallisten asioiden kanssa voi tulla toimeen, vieläpä oikein loistavasti. 48 s.
Englantilaisen sotilasyksikön taistelu Pohjois-Afrikassa II maailmansodan aikana. ILMESTYY TOUKOKUUSSA.
Scifi-sarja Flash Gordonin parhaita seikkailuja. ILMESTYY TOUKOKUUSSA.
Batman on eläkkeellä. Miksi hän jätti supersankarien työelämän?
Barksin kaikki ankkasarjakuvat julkaistaan suomeksi alkuperäisessä ilmestymisjärjestyksessä albumisarjana. Osa 15. ILMESTYY TOUKOKUUSSA.
Carl Barksin klassisia tarinoita. Milla Magia on sitkeästi Roopen ensilantin perässä. ILMESTYY TOUKOKUUSSA.