Syliinvaellus Intiaan
Syliinvaellus Intiaan Syliinvaellus Intiaan Syliinvaellus Intiaan

Syliinvaellus Intiaan

Asema
12,44 €
15,55 €
Sisältää alv. 14 %

Kertomus matkasta äiti Amman luokse maahan, missä kaikki voi olla toisin.

Toimitusaika 2 - 6 työpäivää
Tuotenumero 952-5909-08-1

Koljonen Hanna

Äiti Amman arvioidaan halanneen yli 31 miljoonaa ihmistä. Yksi heistä on Hanna Koljonen.

Tämä on kertomus matkasta äiti Amman luokse maahan, missä kaikki voi olla toisin. Koljonen kuvaa itseään ja henkistymistään huikean huumorin ja itseironian läpi, mutta on samalla täysin tosissaan ja sisällä siinä, mitä kokee.

Tämä teos on tosi, henkilökohtainen ja kerrottu kirkkain värein, vapautuneesti ja taidolla.

Hanna Koljonen (synt. 1980) on opiskellut sarjakuvaa Limingan taidekoulussa ja voittanut Kemin pohjoismaisen sarjakuvakilpailun. Koljonen asui kuukausia Äiti Amman yhteisössä Keralassa. Koljonen palasi Suomeen piirtämään tämän kirjan, joka on hänen esikoisteoksensa. Nelivärinen. 76 s.

Samankaltaiset tuotteet
-25%
Sokerihullu
12,44 € 16,58 €
Lähiaikoina ilmestyvät uudet sarjakuvajulkaisut
28,00 €

Englantilaisen sotilasyksikön taistelu Pohjois-Afrikassa II maailmansodan aikana. ILMESTYY TOUKOKUUSSA.

31,00 €

Scifi-sarja Flash Gordonin parhaita seikkailuja. ILMESTYY TOUKOKUUSSA.

22,10 €

Batman on eläkkeellä. Miksi hän jätti supersankarien työelämän? ILMESTYY HUHTIKUUSSA.

14,10 €

Emilian iso-isotäti testamenttaa tälle mökin Skotlannissa. ILMESTYY TOUKOKUUSSA.

13,20 €

Barksin kaikki ankkasarjakuvat julkaistaan suomeksi alkuperäisessä ilmestymisjärjestyksessä albumisarjana. Osa 15. ILMESTYY TOUKOKUUSSA.

29,95 €

Carl Barksin klassisia tarinoita. Milla Magia on sitkeästi Roopen ensilantin perässä. ILMESTYY TOUKOKUUSSA.

15,20 €

Tex Willer ja Kit Carson jäljittävät yhdessä Pinkertonin etsivän kanssa isoa rosvokoplaa.