Lehtimies Tintti seikkailee: Sininen lootus
OtavaKlassinen Tintti-seikkailu alkuperäisessä muodossaan.
Herge
Yhdeksän ensimmäistä Tintti-tarinaa ilmestyivät alun perin mustavalkoisina jatkotarinoina, jotka Hergé sitten muokkasi albumimuotoon. Nyt nämä versiot julkaistaan viimein suomeksi hienoina kovakantisina näköispainoksina. Upeissa, ajan patinaa henkivissä laitoksissa on mukana paljon ennen näkemättömiä kohtauksia.
Nuoren lehtimiehen päämääränä on tällä kertaa salaperäinen Kaukoitä, mutta matkalla häntä uhkaavat myös monenlaiset vaarat. Mikä onkaan aine, joka tekee ihmisistä hulluja?
Alkuperäisessä asussaan julkaistava tarina sisältää paljon materiaalia, jota ei ole aiemmin julkaistu suomeksi. Sarjakuva julkaistiin alunperin vuonna 1934. Kovakantinen. 120 s.
Tappava lumisade verhoaa Buenos Airesin vaippaansa. Ilmestyy elokuussa.
Tappava lumisade verhoaa Buenos Airesin vaippaansa. Ilmestyy elokuussa.
Viikinkiajan Suomeen sijoittuva huima seikkailukertomus juhlavana, kangaskantisena kirjana! Ilmestyy kesäkuussa
Sotkuja teatterissa ja käsipallokentällä! Kahvipurkin salaisuus ja jääkylmä rikos!